buttons

ПРО НАС

Єврейська громада Дніпродзержинська (нині місто Кам’янське) виникла наприкінці XVIII ст. Позаду роки становлення, боротьби з ворожим оточенням і державним антисемітизмом. Але навіть у найважчі часи євреї міста не припиняли дотримуватися заповідей Тори, законів кашруту, свят і всіх правил, пам’ятаючи про своє єврейство.

На початку XXI ст. настали часи відродження єврейського життя в Дніпродзержинську. У 2001 р. з місією збереження та розвитку єврейських традицій  та національної спадщини  єврейського народу до міста прибувають посланці Любавичського Ребе — рабин Леві Іцхак Стамблер зі своєю дружиною Діною Стамблер. Завдяки Вс-вишньому та  Любавичському Ребе  за роки діяльності сім’ї Стамблер та спонсорській допомозі у 2001 р. було відкрито єврейську школу «Ор-Авнер» (нині приватний ліцей «Бейт Менахем Любавич») та дитячий дошкільний заклад «Хая Мушка»; у 2008 р. збудовано благодійний центр «Бейт Барух» і синагогу «Бейт Реувен», які успішно функціонують нині.

В житті громади відбулися глобальні якісні зміни — вона перетворилася на стабільно працюючу структуру, яка охоплює все єврейське населення міста. Зараз єврейська спільнота налічує понад 3000 осіб. Тут піклуються про пенсіонерів, малозабезпечених, інвалідів, дітей-сиріт та дітей із неповних і багатодітних сімей. У дошкільному закладі та приватному ліцеї діти вивчають Тору та заповіді, шанують традиції та культуру єврейського народу. У громаді діють неформальні проєкти для дітей: «EnerJew», «J Future», «Level Up by Smart J»; благодійний проєкт допомоги єврейським сім’ям з дітьми «Taste of Life»; молодіжний проєкт «Stars»;  Міжнародний освітній проєкт для чоловіків і жінок «Koлель Тора»; програми для літніх членів громади «Золотий вік».