buttons

Цдака (пожертвування)

Реквізити для пожертвувань:
РО “Іудейська релігійна громада у м.Камянське”
IBAN UA763052990000026004050250229
Приватбанк МФО: 305299 ЄДРПОУ 25771566
Заповідь — цдака (пожертвування) рівноцінна всім заповідям разом узятим”, — говорить Вавилонський талмуд, трактат “Бава Батра”.

Слово цдака походить від івритського цдек (“справедливість”). Поділитися з нужденним — це, з точки зору іудаїзму, акт відновлення справедливості, тобто річ обов’язкова. Даючи цдаку, ви стаєте посередником між Б-гом і нужденним.
Основа існування єврейської громади — відчуття пов’язаності людей один з одним, обов’язку допомагати своєму ближньому і можливість отримувати від нього допомогу.

Ось що говорить про заповідь цдаки “Кіцур шульхан Арух” — книга, в якій зібрано всі відомості про те, як слід чинити єврею в усіх життєвих ситуаціях:

“Кожна людина зобов’язана давати милостиню, скільки в змозі. І навіть бідняк, який годується милостинею, повинен подавати з тих грошей, що йому подають. І навіть якщо він може дати дуже мало, нехай не відмовляється з цієї причини давати милостиню, оскільки його мале подаяння так само важливе, як величезна милостиня багатія…”.
Рабі Єгуда казав:
“Десять могутніх речей були створені у світі. Гора могутня – залізо встромляється в неї; залізо міцне – вогонь плавить його; вогонь сильний — вода гасить його; вода могутня – хмари вбирають її; хмари могутні – вітер розсіює їх; вітер могутній – але тіло може встояти проти нього; тіло міцне — страх нищить його; страх сильний – вино послаблює його; вино сильне — сон протверезить від нього; а смерть сильніша за все — але цдака перемагає смерть, бо сказано: “. ..чеснота (цдака) позбавляє від смерті”.