Дев’яносто шість років тому, 14 Кислева, відбулося весілля раббі Менахема-Мендела Шнеєрсона, майбутнього Сьомого Любавичського Ребе, і Хаї-Мушки Шнеєрсон, доньки Шостого Любавичського Ребе, рабі Йосипа-Іцхака Шнеєрсона. Весілля відбувалося у Варшаві, в єшиві «Томхей-Тмімім» у присутності безлічі хасидів і Шостого Ребе ХаБаДа.
Однак, весілля майбутнього Сьомого Любавичського Ребе і Хаї-Мушки Шнеєрсон святкували не тільки у Варшаві: батьків нареченого, Головного рабина Катеринослава-Дніпропетровська в 1909-1939 роках рабі Леві-Іцхака Шнеєрсон і його дружину праведну ребецн Хану, влада СРСР відмовилася випустити з країни, і вони не змогли бути присутніми на весіллі сина. Тому рабі Леві-Іцхак організував другу весільну церемонію в Дніпропетровську, яка проходила в той самий час, і для участі в ній прибуло багато рабинів і хасидів, які жили в Радянському Союзі.
Понад п’ять тисяч людей юрмилися у дворі. Шошвіним були Ребе Раяц і його дружина ребецн Нехама-Діна, дядько Ребе Раяца реб Мойше Оренштейн і його дружина, ребецн Хая-Мушка, дочка Ребе Маараша. У той час, коли нареченого і наречену вели під хупу, Ребе Раяц наказав співати нігун Алтер Ребе – «Арба Бавот». Сам Ребе також співав цей нігун у великому злитті з Вс-Вишнім.
Хупу проводив сам Ребе Раяц. «Сім благословень» Ребе Раяц виголосив у дивовижному і найсильнішому “двейкут”, і вся громада стояла приголомшена видовищем, якого удостоїлася побачити.
Трапеза, присвячена весіллю, проходила в одному з великих залів Варшави. Ребе Раяц ходив між столами і сам розливав «машке» (так хасиди часто називають горілку або інший міцний кошерний алкогольний напій – розбавлений спирт або самогон) усім, хто брав участь у весіллі. Дійшовши до учнів, він виголосив перед ними бесіду, а після бесіди вийшов танцювати з керівниками єшиви і вихователями.
Закінчивши танцювати, Ребе Раяц сів на своє місце і сказав маймор, що починається словами «Той, хто створив веселощі й радість…». Проголошення маймора тривало до часу після опівночі, і тільки тоді запрошені омили руки для того, щоб почати трапезу.
Під час трапези Ребе наказав роздати в дар усім присутнім відбиток автографа Алтер Ребе з додатком пояснень, написаних святою рукою Ребе Раяца. Велика радість, весільні пісні й танці тривали до світанку. Лише о сьомій годині ранку учасники свята розійшлися по домівках. Такого дивовижного весілля Польша не бачила ніколи
Щодо дня 14 Кислева, Ребе зауважив:
«Цей день пов’язав мене з вами – хасидами».
(З книги бесід Ребе за 5714 рік, сторінка 119).
Використаний матеріал сайту: DJC – Новостной портал еврейской общины Днепра